+ 48 574 219 610 Polska

 

 

 :      milandorn@gmail.com

               Wiertnica do wiercenia studni.

     W tym projekcie zaproponowaliśmy najlżejszą, najbardziej przenośną, najbardziej elastyczną wiertnicę na naszym rynku. Wiertica TERMIT ( VODOBUR ) przeznaczone jest do wiercenia otworów wiertniczych o głębokości 30 ... 80 m, o małych średnicach ( Ø 110 - 230 mm), które mogą być osłonięte rurkami z tworzywa sztucznego o małych średnicach ( Ø 110x5,4 - 180x 6,5 mm) przyklejony lub wkręcany. Wykorzystanie otworów wodnych odbywa się za pomocą nowej generacji pomp elektrycznych (pompy zatapialne o małych średnicach (Ø 100mm) lub typach powierzchni, które mają zwężkę do rurki wyrzucającej otwór. Wiertnica wodna jest oferowana na duży rynek małych właścicieli gruntów, małych przedsiębiorców, małych przedsiębiorstw, drobnych rolników itd. I ma ogromny sukces na rynku Unii Europejskiej, ponieważ ma najlepsze stosunek ceny do jakości do wierceń wodnych.
Wiertnica wykorzystuje klasyczną metodę wiercenia, znaną jako: wiercenie z bezpośrednim przepływem płynu do wiercenia błota. Silnik napędowy obraca trzpień wiertła, który ma końcówkę wiertła. Gdy wiertła wwiercają się w ziemię, pompa błota recyrkuluje płyn do wiercenia w dół trzonu wiertła i wyjmuje wiertło. Ten płyn wiertniczy jest popychany do otworu i przepływa do studni błotnej. Po tym, jak sadzonki (gleba, piasek, glina) wpłyną do studzienki, cięższe sadzonki wytrąci się z płynu wiertniczego, a pompy błyskowe pompują płyn wiertniczy z powrotem do otworu, aby powtórzyć ten proces. Ta metoda wiercenia otworów wiertniczych jest bardzo popularna i jest tą samą metodą, w jakiej wykorzystywane są wszystkie urządzenia wiertnicze
Linia wiercenia (łodygi wiercące i wiertło) jest napędzana obrotowo z małego silnika elektrycznego o mocy 2,5 kW/ z podlaczenia do sieci 220 V AC, lub z małego silnika elektrycznego o mocy 3,0 kW, 4,0 kW/ z podlaczenia do sieci 380 V AC. Głowica wiertnicza zawiera również sprzęgło odśrodkowe do rozruchu podczas załadunku.
Manewrowanie (podnoszenie i opuszczanie z odwiertem) linii wiercenia odbywa się za pomocą wciągarki elektrycznej..

   

          Technical-economical features.

Electric gearmotor   Electric gearmotor,230 V, power 2,5 kW,
reversible, the presence of thermal protection and short circuit protection
Connection
Connection to AC power, 230 v
 
drilling depth
 
Maximum drilling depth H = 70 m. The rig is boring hard rock, sand and floaters, allowing you to drill up to 70m
;
Diameter borehole
 
The maximum diameter of the well depth of 50 m, D = 300mm, depth 70 m, D = 250 mm.
Electric winch
 
Electric winch motor power P = 1,5 kW capacity electric winch 600-800 kg.
Drilling technology
 
The rig uses the classical method of drilling known as: Mud Rotary Drilling, with direct circulation of the mud drilling fluid.
Well is drilled and plant around the casing in a single day.
Casing for the water well exploitation
 

Always is respected the “rule of thumb”: The diameter of the casing is always with 50mm less than the diameter of the well borehole:

For the well borehole of H=80m deep and diameter of D=Ш230mm:

-plastic well casing PVC Ш140x2,2mm, L=2m with socket and rubber seal, glued

-plastic well casing PVC Ш140x5,4mm L=2m, with TPN thread, produced by VALROM Ind.

 

1.First version- standard with an electric gearmotor  230 V, power 2,5 kW

Price- us $ 1,700.00

2.Second version with reinforced construction and small gasoline engine (four strokes, vertical shaft, power=6 Hp)

  Pice- us $ 3,625.00

    

 See the drill in operation. 

    

     .